Doprava dřeva

Doprava palivového dříví je ZDARMA do 25 km od Hajnic. Zajistíme dopravu paliva na tato místa: Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Hostinné, Horní Maršov, Úpice, Rtyně v Podrkonoší, Žacléř, Vrchlabí, Náchod, Česká Skalice a okolí.

Prodej štípaného palivového dřeva na topení

Spalování dřeva je bezesporu ekologickým a především levným alternativním tepelným zdrojem. Jaké výhody nám skýtá tato varianta? Především ekonomické - jedná se o cenově velmi dostupný a navíc ekologicky čistý zdroj energie, který se může pochlubit skutečně vysokou výhřevností. A co více? Popel lze v rámci péče o čistotu přírody využít například jako hnojivo.

Jak si dřevo obstarat?

Uvažujete o vytápění pomocí dřeva? Bojíte se ale toho, že by to vše obnášelo příliš námahy s obstaráním paliva, přikládáním do kotle, roztápěním každý den po návratu domů nebo ranním vstáváním do vychladlého bytu? Nemusíte. Palivové dřevo si jednoduše objednáte a necháte dopravit až před dům. Vytápění dřevem lze navíc kombinovat s vytápěním na elektřinu nebo plyn. Využijte tuto možnost například jako doplňkový zdroj tepla.

  • ekonomické palivo
  • čistý zdroj energie
  • vysoká výhřevnost
  • popel lze využít jako hnojivo

Skladování palivového dřeva

Pro optimální spalování by palivové dřevo mělo být skladováno minimálně 1 rok, samozřejmě chráněné před deštěm. Dřevo tak vyschne a sníží se podíl zbytkové vlhkosti. Proto je důležité vytvářet si dostatečnou zásobu dřeva s předstihem.